3. W szczególnych sytuacjach, w razie istniejących możliwości przewozowych, jeżeli nie będą za tym stały przeszkody organizacyjne i ekonomiczne, z usług przewozowych korzystać mogą także osoby niepełnosprawne z innymi rodzajami niepełnosprawności, posiadające orzeczenie, o którym mowa w pkt. 4.
4. Do usług przewozowych uprawnione są osoby posiadające ważne orzeczenie i osoby chore:
- o zaliczeniu do jednej z grup inwalidzkich wydane przez Komisję ds. Inwalidztwa i Zatrudnienia, - o niezdolności do pracy wydane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, - o stopniu niepełnosprawności wydane przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności, - o niepełnosprawności wydane przez Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności, - inne odpowiednie orzeczenia stwierdzające niepełnosprawność, wydawane przed 01.01.1998 r. przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Ministerstwo Obrony Narodowej lub Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, - aktualne zaświadczenie lekarskie potwierdzające stan zdrowia.
5. Usługi jednorazowe przewozowe realizowane są na podstawie pisemnych zgłoszeń dotyczących przejazdów.
6. Zapotrzebowania na przewozy zgłaszać można w dni powszednie, z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem, pisemnie w godzinach 7.30 - 15.30 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Daleszycach, Pl. Staszica 22/2. W sytuacjach wyjątkowych realizacja usługi przewozowej może być zrealizowana w miarę istniejących możliwości .
7. Osoba niepełnosprawna przy każdorazowym zgłoszeniu przejazdu obowiązana jest do przedłożenia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.
8. Przewozy poza obszar Gminy Daleszyce realizowane są w miarę istniejących możliwości organizacyjnych.
9. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pasażerów osoby niepełnosprawne, w tym niepełnoletnie, które zgodnie z orzeczeniem wymagają opieki, korzystają podczas przejazdu z pomocy wskazanego przez siebie opiekuna.
10. Ewentualne odwołanie ustalonego kursu winno być zgłoszone do MGOPS w Daleszycach najpóźniej na godzinę przed planowanym odjazdem. |